Всім привіт мене звати Ярослав Світ, я є автором “Троє проти Зла”, і сьогодні я прийшов укладати з вами пакт. Якщо лаконічно та для контексту я пішов у армію тож мої фінансові можливості дещо зменшились) нам потрібне фінансове меценанство у малюванні коміксів. Тому якщо Ви одразу готові то ось лінк 🙂 :
Чи буде все продовжуватись якщо не знайдемо коштів? Так, просто не такими темпами як колись. При фінансовій стабільності – нам вдається створювати до 20 сторінок на місяць. Тому я хочу розповісти про ПАКТ.
“Троє проти Зла” ми уже малюємо 8 років (з 2016), на даний момент видано три частини “Троє проти Зла” і один приквел «На Сихові нічого не відбувається», другий приквел уже друкується – це «Десь тут шастає Їжак», і вже чотири місяці ми працюємо над ще одним приквелом «Жайворонки» що буде складатись з 2 частин. Далі у планах ще один приквел “Проект о” і тоді нарешті четверта частина “Троє проти Зла”.
Створено уже більше 600 сторінок історії – я не кажу що вони всі прикольні, але ми видаємо стабільний результат)
Ви спитаєте: “Чому ви малюєте якісь приквели, а не четверту частину?”

Робота художників та художниць в “Троє проти Зла” завжди оплачувалась, а основні контурист Тарас на колористка Ксенія отримували винагороду за свій талант завжди як місячну зарплату в незалежності від того скільки роботи зроблено. Моє бажання було і є забезпечити умови де художник/ця не має потреби рахувати скільки він намалював сторінок за місяць, бо сторінки бувають різні і об’єми робити також, а ще у тебе також бувають дні коли повільно малюється або ти просто вигорів. От і при умовах коли є чітка винагорода щомісяця – художнику/ці не треба за нічого хвилюватись – а просто творити.
Для підтримки такого формату я завжди хотів щоб комікс став самодостатнім фінансово, але й досі роялті покривають лише 20% місячних витрат (див. рисунок 1). Тому й зараз план випускати приквели: більше людей може познайомитись з серією, і є різні точки з яких можна почати читати. Четверта частина буде дуже часозатратною і на це піде приблизно 2 роки та й цікава вона буде тим хто прочитав попередні частини “Троє проти Зла”.
“Добре з приквелами ясно. Але ти ж сам придумав собі той комікс і сам його собі фінансуй”

Саме так. Я й планував так і робити. Скажу чесно що раз я пробував відкрити Патреон, але це була погана ідея і не наш формат. Мене хвилюють витрати не фінансові а часові, те що я пішов в армію просто змінює мої можливості і вашого меценацтва я прошу для того щоб темпи створення зберігались бо якщо менше платиться то і менше малюється) (див. рисунок 4). Тут є і інші переваги вашого меценатства
Художники живуть Україні, отже гроші залишаються тут. Та й вони залишаються в країні (див. рисунок 2)

Художники розвивають свій талант не потребуючи шукати роботу продавцями чи ставати тарологами. А ще у них є необхідні години, дні, тижні, місяці, роки практики щоб розвинути свій талант. (див. рисунок 3)
Винагороди за роботу є офіційними і частина цих грошей йде назад в податки України
“Тоді який пакт? І що ти обіцяєш взамін”
На жаль, особисто вам – нічого, ніякого мерчу, мемчиків навіть примірників майбутніх коміксів. Вибачте) ці речі потребують затрати часу, облік і обдуману логістику.

Обіцяю я дві речі:
Щомісячне короткий звіт на Монобазі про кількість проробленої роботи.
І найважливіше: всі 100% роялті з першого тиражу кожного нового коміксу будуть жертвуватись на “Повернись живим” поки у нас гаряча фаза війни, а у майбутньому на фонд по реабілітації ветеранів (див. рисунок 5). Ми ж отримаємо роялті тільки якщо розпродається перший тираж (зазвичай це 2000) і друкуються нові – це буде показником що ми створили якісний і вартісний продукт. Правда це все відбудеться лише коли ми намалюємо першу частину «Жайворонки».

Якщо сума яку нам вдасться залучити буде замала – я закрию монобазу щоб не морочити нікому голову.
Якщо ж сума буде більша ніж нам потрібно – я буду шукати і залучати нові таланти з України щоб пришвидшувати процес. Бо окрім всесвіту “Троє проти Зла” є ще у нас інші історії на роки вперед.
Наостанок додам – на мою думку комікси це те на що зараз треба ставити культурну ставку. За відносно малий бюджет ми вже можемо створювати історії з грандіозним візуалом що привертає увагу. І робити це часто. Фільми знімати набагато важче, дорожче, довше і потрібно велика команда.
Дякую за увагу! Все буде добре. Може)
